Austria

Charakterystyka

Austria jest jednym z najbardziej lubianych kierunków narciarskich zarówno w Polsce jak i Europie. Do ogromnej popularności Austrii jako kierunku wyjazdów na narty na pewno przyczyniają się doskonałe pod względem infrastruktury a jednocześnie niezwykle malowniczo położone ośrodki narciarskie oferujące wysoki standard zakwaterowania w przystępnej cenie, austriacka gościnność oraz bogate apres-ski podczas którego nie może zabraknąć tradycyjnej muzyki z charakterystycznym jodłowaniem.

Ponad 60% powierzchni Austrii to krajobraz alpejski dlatego nikogo nie powinna zdziwić narciarska statystyka tego kraju: 76 regionów turystyki zimowej, ponad 200 ośrodków narciarskich, ponad 800 narciarskich miejscowości, 3,5 tysiąca wyciągów i trasy zjazdowe o łącznej długości 22 tysięcy kilometrów, 500 szkółek narciarskich, ponad 12 tysięcy wykwalifikowanych instruktorów jazdy na nartach. Te liczby robią wrażenie ale to nie wszystko co Austria ma do zaoferowanie miłośnikom nart i snowboardu...

Tysiące kilometrów doskonale przygotowanych narciarskich tras oferuje wyśmienite warunki narciarskie zarówno dla początkujących narciarzy szukających łagodnych i szerokich tras jak i dla bardziej zaawansowanych miłośników nart poszukujących bardziej wymagających tras. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy zjazdów w głębokim śniegu i poza trasami. Trasy narciarskie w Austrii w większości są doskonale wytyczone i usytuowane, bardzo często zalesione, z doskonałymi warunkami śniegowymi, nowoczesnym system wyciągów, bez tendencji do zatłoczenia. Część austriackich ośrodków może posiadać bardziej wymagające trasy, ale większości z nich jest doskonała zarówno dla początkujących jak i doświadczonych miłośników nart.

W skrócie

Wyjazd na narty do Austrii to:

Świetnie przygotowane trasy

✔ Apres-ski

Lodowce i topowe ośrodki

✔ nieduża odległość od Polski

✔ Olbrzymia baza noclegowa

✔ Tradycyjna kuchnia

Regiony i miejscowości

Poniżej przedstawiamy w telegraficznym skrócie opisy najważniejszych ośrodków narciarskich i ich miejscowości.

Wszystkie przedstawione miejca dostępne sa w naszej ofercie.

Poznaj miejscowości w każdym z regionów:

Zobacz wszystkie oferty