Francja

Charakterystyka

Francja to kraj pełen wspaniałych atrakcji, zwłaszcza zimą. Posiada on niezwykle bogatą tradycję narciarską oraz największy na świecie teren do szusowania - Trzy Doliny. Turystów przyciągają tu nie tylko świetnie przygotowane stoki, ale i różnorodność kulturowa, zachwycający krajobraz oraz pyszna kuchnia. Malownicza sceneria Alp zachęca do zjazdów, pieszych wędrówek i leniuchowania, a liczne udogodnienia, spa i ciekawe lokale do zrelaksowania się i chwytania każdej chwili.

Francja posiada aż 400 ośrodków narciarskich, przede wszystkim w Aplach, ale też w Pirenejach, Masywie Centralnym, Wogezach, Jurze czy Korsyce. Sezon na szusowanie trwa tutaj od grudnia do marca, a najlepszych warunków śniegowych można spodziewać się w styczniu i w lutym. Francja jest krajem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Odnajdą się tutaj zarówno początkujący jak i zaawansowani narciarze oraz miłośnicy innych zimowych sportów. Warto choć raz spędzić tutaj urlop, by wracać z ogromną radością i rozmarzeniem jeszcze wiele razy.

W skrócie

Kraj topowych stacji narciarskich i wiecznie białych tras!

✔ Największe ośrodki narciarskie na świecie

✔ Niekończące się nartostrady

✔ Przepiękne widoki

✔ Bogata infrastuktura

✔ Olbrzymia baza noclegowa

✔ Vive la France!

Regiony i miejscowości

Poznaj miejscowości w każdym z regionów:

Eskimo

Valfréjus to dosyć młoda stacja narciarska położona w miejscowości Modane we Francji w regionie Rodan-Alpy. Region ten położony jest nieopodal granicy z Włochami Ośrodek Valfrejus położony jest na wysokości 1550 - 2737 m n.p.m. Podstawowy karnet narciarski obejmuje 25 tras zjazdowych o łącznej długości 65 km tras o zróżnicowanym poziomie trudności co w pełni usatysfakcjonuje początkujacych i śreniozaawansowanych miłośników białego szaleństwa. Rozszerzony karnet Eskimo daje nam dotęp do ponad 300 km tras z możliwością 3 wycieczek do położonych po sąsiedzku ośrodków - Val Cenis-Termignon (130 km tras), Aussois (55 km tras), La Norma (65 km tras).

Les 2 Alpes

L2A - bo właśnie w takiej skróconej formie najczęściej mówi się o tym kultowym spocie, to jeden z najbardziej znanych ośrodków narciarskich we Francji. Ponad 220 kilometrów tras. Wyciągi sięgające 3600m.n.p.m i jeden z najlepszych i największych lodowców, duży snowpark a do tego urocze, tętniące życiem miasteczko z niezliczoną ilością sklepów, barów, restauracji, pubów i klubów. Wszystko to składa się na wielki fejm, na który Les deux Alpes w 100% zasługuje.

Les deux Alpes to miasteczko leżące na zetknięciu się Alp Północnych i Południowych to jedyna w swoim rodzaju stacja, która jako pierwsza we Francji dysponowała letnim resortem narciarsko-snowboardowym. Stale rozbudowywana infrastruktura, nowoczesny system wyciągów oraz niesamowita atmosfera tworzą z L2A jeden z najchętniej odwiedzanych spotów zimowych w całej Europie zwłaszcza przez młodych ludzi zarażonych zimową zajawką. L2A zasłynęło również jako kurort tętniący życiem do późnych godzin nocnych i oferujący bardzo wiele atrakcji Apreski. Jest tu mnóstwo restauracji, pubów, barów, dyskotek, wielki basen, lodowisko i masa innych atrakcji. To idealne miejsce dla młodych i aktywynych ludzi i właśnie takich przyjeżdża tu najwięcej.

Paradiski

Region Paradiski to 425 km doskonale przygotowanych tras narciarskich i ponad 100 wyciągów. Paradiski, składający się z ośrodków La Plagne, Peisey-Vallandry i Les Arcs, jest jednym z największych obszarów narciarskich na świecie.

Obszar narciarski - La Plagne, rozpościera się w granicach od 1250 m do 3250 m i  posiada 225 km tras zjazdowych, składających się z 132 szlaków. To tutaj znajduje się najszybsza i największa kolejka na świecie, Vanois Express, która łączy ze sobą wszystkie ośrodki.

La Plagne oferuje także trasy olimpijskie, ze sztucznymi ścianami i naturalnymi wodospadami, stadionem do slalomu Jean-Luc Cretier i wiele więcej.

Największym wyzwaniem dla odwiedzających ten ośrodek to 15-kilometrowa trasa z lodowca Bellecôte do Montchavin o różnicy wysokości ponad 2000 m.

Panują tu świetne warunki do jazdy poza trasami: muldy, głęboki śnieg, czy świetnie przygotowane funparki.

Serre Chevalier

Serre Chevalier to jeden z największych ośrodków narciarskich we Francji. Na amatorów białego szalęństwa czeka 250 km świetnie przygotowanych tras, rozbudowana insfrastruktura i ok. 300 dni słonecznych w roku.  138 km łatwych tras, 80 km dla średniozaawansowanych i 33 km dla wytrawnych narciarzy srawią, że każdy znadzie odpowiednie dla siebie warunki do szusowania. Region podzielony jest na cztery obszary: Briancon, Chantemerle, Villeneuve-la-Salle i le Monêtier-les-Bains.
Serre Chevalier jest również znane z olbrzymiego terenu gdzie można jeździć poza trasami dlatego tak często region ten jest wybierany jako kierunek dla osób ceniących sobie jazdę off-piste i znudzonych tradycyjną jazdą po stoku.

Serre Chevalier – 250 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności rozlokowanych jest  na wysokości 1200-2800 m n.p.m., w części wysokogórskiej dominują trasy czerwone i czarne, poniżej 2000 m n.p.m. jest więcej tras łatwiejszych wiodących przez tereny zalesione. Serre Chevalier oferuje wiele atrakcji dla wielbicieli freestylu: boardercross, specjalne trasy z muldami, MélèZone – specjalnie przygotowane moduły ze śniegu i drewna oraz  sporej wielkości snowpark na wysokości 2000 m n.p.m. w Villeneuve z 4 strefami o różnym stopniu trudności.

Trzy Doliny

LES 3 VALLEES (3 Doliny) to największy na świecie obszar narciarski, który rozciąga się między trzema potężnymi dolinami: St Bon (Courchevel, La Tania), Des Allues (Meribel) oraz Belleville (St Martin de Belleville, Les Menuires, Val Thorens) i obejmuje powierzchnię blisko 10000 ha. Zróżnicowanie tras jest tu ogromne, a zatem każdy znajdzie dla siebie odpowiednio dopasowany szlak.

Znajduje się tu aż 600 km połączonych ze sobą tras! Dzięki temu w ciagu tygodnowego codziennie możemy poruszać się po nieznanym stoku.

Miejscowość Val Thorens znajdujące się na wysokości 2300 m. n.p.m. nazywane również "Dachem Alp" jest najwyżej położonym miasteczkiem narciarskim w Europie. W samym Val Thorens znajduje się ponad 70 wyznaczonych stoków o łącznej długości prawie 150 km. Prawie wszystkie trasy doliny znajdują się na ponad 2000 m.n.p.m., a większość posiada sztuczne naśnieżanie. Oznacza to, że nawet przy bezśnieżnej zimie, kiedy stoki w innych narciarskich stacjach pozostają zielone, Val Thorens oferuje rewelacyjne warunki do uprawiania sportów zimowych. Na miejscu znajdziecie oczywiście świetnie przygotowany Snow Park, Air Bag do bezpiecznych skoków, tor do Boarder Crossu i olbrzymi obszar freeridowy. W miasteczku znajduje się wszystko co niezbędne, aby zapewnić nam rewelacyjny tygodniowy pobyt. Jest tu mnóstwo sklepów, barów, restauracji, dyskotek, kręgielnia, kino, wypożyczalnie sprzętu, śnieżne tory saneczkowe i samochodowe i wiele innych atrakacji.

Orelle to malownicza miejscowość położona w obrębie największego systemu narciarskiego w Europie i na Świecie. Miejscowowść ta jest doskonałą bazą wypadową dla wszystkich miłośników sportów zimowych. Jej zdecydowanie największym atutem jest bezpośrednie połączenie wyciągami ze słynną stacją Val Thorens, a przez to szybki i bezpośredni dostęp do największego regionu narciarskiego, jakim są Trzy Doliny. Unikamy w tym okresie niżej położonych stacji jak np. Les Menuires, gwarantując tym samym dobre warunki narciarskie. 

Miejscowość Courchevel położona jest we wschodniej dolinie znanego regionu "3 Vallées". Światowej sławy kurort Courchevel zachęca szeroką paletą tras narciarskich o łącznej długości 150 km. Teren ten położony jest na 5 różnych wysokościach od 1300 - 1850 m, przez co tworzy urozmaiconą ofertę narciarską. Szczególnie rodziny umiłowały sobie Courchevel 1550 ze względu na bogaty wybór zielonych i niebieskich tras narciarskich, nadających się idealnie dla początkujących oraz bardziej zaawansowanych narciarzy. Courchevel 1650 to również trasy dla wymagających miłośników białego szaleństwa, to trzymająca w napięciu oferta après-ski oraz życie nocne w umiarkowanych cenach.

Meribel to jedna z większych miejscowości w regionie. Położona w środkowej dolinie, dzięki czemu jest najlepiej skomunikowana z pozostałymi stacjami Trzech Dolin. Méribel przyciąga turystów także swym sabaudzkim urokiem i typową lokalną architekturą. Miejsce cieszy się międzynarodową popularnością jak i inne miejscowości 3 Dolin. Niewątpliwą zaletą są szybkie i zmodernizowane wyciągi.

Zobacz wszystkie oferty